اخبار اقتصادی

چشم جهان به تصمیم امروز اوپک است

رئیس دوره ای اوپک گفت: امروز بحث های مهمی در نشست اوپک داریم و همه توجه جهان به اوپک است که چه تصمیمی اتخاذ می شود.

10 دی 1399

کمک 2 میلیاردی و نمایان شدن اختلافات مدیریت شهری سنندج

به گزارش خبرنگاران، حاشیه های این حضور جنجالی با رسانه ای شدن اظهارات یکی از اعضای شواری شهر سنندج و انتقاد وی از کمک 2 میلیاردی شهرداری این شهر به نماینده والیبال استان حرارت بیشتری پیدا کرد و البته پرده از اختلاف نظرهای اعضای شورا در خصوص این حمایت...

6 دی 1399

خبرنگاران استاندار کرمان: امنیت در جنوب شرق کشور برقرار است

کرمان - خبرنگاران - استاندار کرمان با اشاره به آشنایی خود از مسائل امنیتی جنوب شرق کشور گفت: این منظقه حوزه وسیع فعالیتی دارد و منطقه پرچالشی است اما نیروهای مسلح ما به خوبی توانستند امنیت را در آنجا فراهم نمایند.

30 آذر 1399

رکود بخش خرده فروشی؛ در مهر بیش از شهریور

تهران (پانا) - در مهر ماه سال 99 شاهد ادامه شرایط رکود در بخش خرده فروشی بوده ایم به طوری که شاخص مدیران خرید (PMI) خرده فروشی (مهر1399) عدد 33.69 را نشان می دهد. این عدد در شهریور ماه 38.78 بوده است.

24 آذر 1399

دوئت؛ روایت داستان های تکراری ادبیات سینما

هر کس رازی در سینه دارد جز حامد. او توان حمل این بار سنگین را ندارد و همین او را درمانده و بی پناه نموده. رازش را با همسرش درمیان می گذارد و سراغ سپیده می رود تا شاید بتواند خود را از تاریکی بیرون بکشد، اما نه، او نیز مانند دیگران در مواجهه با گذشته ناکام...

23 آذر 1399

کف حمایتی بورس در آستانه شکست دوباره، بازار چه زمانی بازمی شود؟

خبرنگاران : در خاتمه معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل عرضه زیاد در نمادهای شاخص ساز بیش از دو درصد ریزش کرد و به یک میلیون و 215 هزار واحد رسید.

20 آذر 1399

بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری مستثنی شد

قانون الحاق یک تبصره به ماده (5) قانون اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی ابلاغ شد.

15 آذر 1399

جت پوشیدنی با بودجه 100 هزار دلار ساخته شد

یک مهندس چینی با بودجه 100 هزار دلار و طی 2 سال جت پوشیدنی ساخته و آن را آزمایش نموده است.

13 آذر 1399

اصناف از ابتدای موج اول شیوع کرونا همکاری لازم را در رعایت پروتکل ها داشته اند

تهران (پانا) - سخنگو و نائب رئیس دوم اتاق اصناف ایران می گوید اصناف و بازار از ابتدای موج اول شیوع کرونا همکاری لازم را با دولت و ستاد مقابله با کرونا در تعطیلی واحدهای صنفی و رعایت پروتکل های بهداشتی داشته اند.

11 آذر 1399

عامل افزایش بیش از 200درصدی معاملات مسکن

در شهریور سال 99، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 8هزار و 500 واحد مسکونی رسیده است که نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد بیش از 203 درصد را نشان می دهد.

3 آذر 1399

کتاب پل پوت، کابوس سرخ، نوشته فیلیپ شورت

پل پوت، دیکتاتور کمونیست کامبوج، در نیمه دوم دهه هفتاد قرن بیستم میلادی، با کشتن یک و نیم میلیون تن از جمعیت هفت میلیونی کامبوج، نام خود را در کنار نام های گروهی از رزمندگان کمونیست کامبوجی بودند که از اوایل دهه شصت قرن بیستم، تحت رهبری پل پوت و دیگر...

2 آذر 1399

الزام بانک ها به اجرای مصوبات ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری

خبرگزاری خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استاندار تهران بر الزام بانک ها جهت اجرای مصوبات ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری تاکید نمود.

30 آبان 1399

آمادگی برای دورکاری کارمندان در دروان کرونایی

خبرنگاران : در پی مصوبه اخیر دولت برای دورکاری در دوران کرونا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: آمادگی کامل برای اجرای مصوبات دولت و ستاد ملی کرونا را در این زمینه داریم و هم اکنون بعضی کارمندان به دلیل داشتن...

30 آبان 1399

نقص عظیم استقلال باید رفع گردد، نبود مدیریت قوی لطمه زده است

سعید بیگی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در همه سال های اخیر که استقلال دستش از جام کوتاه بوده، از کادر مدیریت قدرتمندی برخوردار نبوده و این موضوع به آنها ضربه زده است.

28 آبان 1399

ترامپ: این حیوانات را زندانی کنید!

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اعتراضات یکشنبه شب شهر پورتلند، از اف بی آی و مأموران فدرال خواست معترضان را دستگیر نمایند.

25 آبان 1399

آشنایی با بزرگترین سازندگان تلویزیون در دنیا

تلویزیون از اصلی ترین کالا های موجود در هر خانه است و از این رو قصد داریم تا بزرگترین سازندگان تلویزیون بر اساس سهمشان از بازار در سال 2019 را معرفی کنیم.

11 آبان 1399

جزییاتی مهم از طرح مجلس برای اصلاح قانون انتخابات؛ نظارت شورای نگهبان تشدید می گردد

مجلس یازدهم دست روی مسئله چالش برانگیز و مهم اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری دست گذاشته است. نمایندگان به دنبال آنند تا پیش از انتخابات 1400 قانون را اصلاح نمایند. طرح نمایندگان به دنبال اصلاح ویژگی های نامزد ها است. به نظر می رسد مجلس می خواهد کار شورای...

11 آبان 1399

بورس امروز قرمزپوش خاتمه یافت، ریزش 5 هزار واحدی شاخص

خبرنگاران : شاخص کل بورس تهران، با ریزش 5 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 578 هزار واحد ایستاد.

7 آبان 1399

یوشیهیده سوگا رسما نخست وزیر ژاپن شد

یوشیهیده سوگا، رئیس حزب حاکم ژاپن امروز (چهارشنبه) با انتخاب مجلس رسما نخست وزیر شد و یک کابینه پیوسته را گردهم آورده که تقریبا نیمی از آن ها مطابق چینش قبلی است.

7 آبان 1399

جزییات ساز وکار منابع صندوق توسعه ملی در بورس

خبرنگاران : عضو شورای عالی بورس گفت: باید توجه داشت که قرار نیست این منابع وارد بازار گردد بلکه وارد صندوق تثبیت سهام خواهد شد و به نوعی در شرایط غیرعادی به بازار ورود می نماید و مجموعه ای از عملیات بازارگردانی و بازارسازی...

5 آبان 1399
تعداد: (131)