درگیری کارگران مهاجر با پلیس هند در جهت بازگشت

به گزارش وبلاگ فانتوپ، کارگران مهاجر هندی که مجبور به پیاده روی های طولانی در راستا بازگشت به منازلشان شده اند با پلیس شهر احمد آباد درگیر شدند.

درگیری کارگران مهاجر با پلیس هند در جهت بازگشت

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فانتوپ به نقل از تایمز آو اندیا، صدها نفر از کارگران مهاجر هندی که مجبور به پیاده روی های چند صد کیلومتری برای بازگشت به منازلشان شده اند پس از روبرو شدن با ممانعت پلیس شهر احمد آباد با نیروهای انتظامی درگیر شدند.

گزارش ها حاکی است پلیس که در حال اجرای قوانین قرنطینه مانع حرکت کارگران شده بود با اعتراض و خشم آن ها روبرو شد.

کارگران با پرتاب سنگ به نیروهای پلیس حمله کرده و خشم خود را از بی توجهی دولت دهلی نو نسبت به شرایط خود ابراز داشتند.

پلیس شهر احمد آباد با استفاده از گاز اشک آور و اعزام نیروهای بیشتر اعتراض کارگران مهاجر را کنترل کرده و آنها را متفرق کرد.

گفته می شود در این درگیری تعدادی زخمی شدند و پلیس عملیات دستگیری و بازداشت کارگران مهاجم را شروع کرده است.

این در حالی است که بسیاری دیگر از شهرهای هند نیز با سیل کارگران مهاجری روبرو هستند که در جهت بازگشت به منازلشان مجبورند صدها کیلومتر پیاده روی کنند.

این کارگران برای امرار معاش مجبور بودند به شهرهای بزرگ بروند ولی پس از شروع ناگهانی قرنطینه کرونا و بسته شدن جهتهای مواصلاتی خارج شهری بیش از 40 روز است که بدون پول و درآمد در خیابان ها روزگار می گذرانند.

طی یک ده روز اخیر حداقل 40 کارگر مهاجر در تصادفات جاده ای و ریلی جان خود را از دست داده اند و روز گذشته نیز دستگاه قضایی هند به تمام ایالت های این کشور دستور داد با کارگران مهاجر برخوردی شایسته داشته باشند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درگیری کارگران مهاجر با پلیس هند در جهت بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری کارگران مهاجر با پلیس هند در جهت بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید