هنگام استارت نخوردن خودرو چه باید کرد؟

به گزارش وبلاگ فانتوپ، بسیار کم اتفاق می افتد که به هنگام چرخاندن سویچ در خودرو های امروزی، خودرو استارت نخورد، اما نمی توان احتمال آن را صفر دانست و این مشکل دلایل متعددی می تواند داشته باشد.

هنگام استارت نخوردن خودرو چه باید کرد؟

به گزارش وبلاگ فانتوپ از وبلاگ فانتوپ، استارت نخوردن خودرو می تواند دلایل متعددی داشته باشد:

سوئیچ نمی چرخد:

1- محتمل ترین علت این است که از کلیدی استفاده می کنید که برای این ماشین نیست یا کلیدتان فرسوده شده است. اگر کلید یدکی دارید بهتر است آن را هم امتحان کنید.

2- یکی دیگر از مسائل رایجی که باعث نچرخیدن سوئیچ می شود این است که هنگام پارک کردن همه چرخ های خودرو به یک طرف چرخیده اند و سوئیچ را در این حالت در آورده اید. در این حالت وقتی می خواهید سوئیچ را بچرخانید فشار بسیار زیاد روی فرمان مانع از چرخیدن کلید می شود. برای رفع این مشکل، در حالیکه سوئیچ را می چرخانید فرمان را ابتدا به یک سمت و سپس به سمت دیگر بچرخانید. اینکار فشار را کاهش می دهد و باعث چرخیدن کلید می شود.

موتور نمی چرخد:

1- وقتی برای استارت زدن کلید را می چرخانید، ممکن است یک صدای کوتاه یا به اصطلاح تقه یا چند تقه سریع و پشت سر هم یا صدای چرخیدن بسیار کند موتور را بشنوید. دلیل هر سه مورد ذکر شده ضعیف بودن باتری خودرو است.

قبل از هرکاری چراغ های جلو را روشن کنید و سپس سعی کنید استارت بزنید. اگر نور چراغ ها کم باشد یا به مرور کم شود دلیل نچرخیدن موتور ضعیف یا خالی بودن باتری است.

2- اگر نور چراغ های جلو کافی است، اما بعد از استارت زدن شرایط موتور تغییر نمی کند، احتمالاً باتری ایرادی ندارد و شرایط موجود حاصل یکی از موارد زیر است (این لیست به ترتیب احتمال بیشتر مرتب شده است):

الف- در ماشین هایی که دنده اتوماتیک دارند احتمالاً دنده در حالت پارک یا خنثی (خلاص یا N) قرار ندارد یا حالت دنده خنثی خودروی شما ایراد پیدا کرده است. دنده را در حالت پارک قرار دهید و دوباره امتحان کنید.

ب- فشار روی کلاچ را کم نکرده اید (در ماشین هایی که دنده اتوماتیک دارند) یا پدال کلاچ تان ایراد دارد.

ج- سوئیچ موتور یا سیم کشی های متصل به آن ایراد پیدا کرده اند.

د- موتور استارت یا استارتر برقی دچار مشکل شده است. (تست استارت توسط باطری ساز حرفه ای انجام شود).

منبع: جام جم آنلاین

به "هنگام استارت نخوردن خودرو چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام استارت نخوردن خودرو چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید