عراق، مخالفت ائتلاف البناء با تصمیم رئیس جمهور

به گزارش وبلاگ فانتوپ، ائتلاف البناء به تصمیم رئیس جمهور برای کناره گیری واکنش نشان داد.

عراق، مخالفت ائتلاف البناء با تصمیم رئیس جمهور

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فانتوپ به نقل از الفرات نیوز، ائتلاف البناء که خود را فراکسیون اکثریت مجلسی اعلام نموده است به تصمیم برهم صالح رئیس جمهور این کشور برای کناره گیری و عدم مامور کردن اسعد المیدانی نامزد فراکسیون برای نخست وزیری واکنش نشان داد.

ائتلاف البناء در بیانیه ای گفت که سرپیچی از قانون اساسی و مخالفت با مأمور کردن نخست وزیر به نتایجی منجر خواهد شد که با خواسته های تظاهرات کنندگان و کل مردم عراق در تحقق امنیت و ثبات در تضاد است.

این بیانیه می افزاید: ما بر پایبندی کامل خود به ساز و کارهای قانونی که مرجعیت عالی دینی بر آن تاکید نموده است تاکید می کنیم و با هرگونه توجیه و یا کوشش برای دور زدن قانون شدیدا مخالفیم.

ائتلاف البناء گفت: نقض قانون اساسی از سوی طرفی که باید حامی آن باشد یعنی سوق دادن کشور به سوی هرج و مرجی که فقط طرف های خارجی از آن بهره می برند.

این ائتلاف از مجلس خواست که تصمیمات قانونی لازم علیه رئیس جمهور را اتخاذ کند.

برهم صالح رئیس جمهوری عراق امروز پنجشنبه نامه ای را به رئیس مجلس عراق ارسال نموده است که طی آن به آمادگی اش برای استعفا اشاره نمود.

برهم صالح در این نامه گفته است که اسعد العیدانی نامزد فراکسیون البناء را برای نخست وزیری مامور تشکیل دولت نمی کند و خود نیز برای استعفا از ریاست جمهوری آماده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، مخالفت ائتلاف البناء با تصمیم رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، مخالفت ائتلاف البناء با تصمیم رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید