راهنمای انتخاب رنگ و طرح لمینت کف سایر مقالات

به گزارش وبلاگ فانتوپ، یکی از نکات بسیار مهم در طراحی دکوراسیون منزل انتخاب نوع کف پوش می باشد؛برای کف سازی منزل می توان از سنگ ، سرامیک ، پارکت و ... استفاده کرد. یکی از برترین انتخاب ها برای پوشش کف لمینت است که برای کف سازی ساختمان های اداری ، منازل و مراکز تجاری و... بسیار مناسب است. کف سازی هم مانند سایر عناصر دکوراسیون داخلی دارای طرح ها و رنگ های مختلفی می باشد. در این مقاله شرکت معماری خبرنگاران قصد داریم معایب و مزایای لمینت های روشن و تیره را به شما معرفی کنیم. رنگ تاثیر بسیار چشم گیری بر روی روحیه افراد دارد.

راهنمای انتخاب رنگ و طرح لمینت کف سایر مقالات
  • پارکت لمینت تیره

بسیاری از افراد استفاده از پارکت لمینت هایی با طیف رنگی تیره را برای بازسازی ساختمان مناسب میدانند دلیل ان هم این است که کم تر نیاز به نظافت دارد و گرد و غبار و لکه را کم تر نشان می دهد اما این را هم در نظر بگیرید که لمینت های تیره ، فضای منزل شما را تیره نشان میدهد پس توصیه می گردد از لمینت های تیره برای اتاق های کوچک و یا اتاق های تاریک استفاده نکنیم اما اگر شما قصد دارید از لمینت های تیره برای این فضا ها بهره ببرید می توان نور پردازی ان اتاق ها را بهتر و بیشتر کنید و بقیه وسایل منزل خود را از رنگ های روشن انتخاب کنید. با این کار کمی فضا را دلباز تر نشان خواهید داد .مثلا اگر می خواهید در فضای طراحی داخلی نشیمن خود از لمینت های رنگ تیره بهره ببرید می توان از مبل ها و پرده های رنگ سفید، کرم و یا رنگ های روشن دیگر بهره ببرید با این ترکیب شما فضایی ارام بخش را برای خود طراحی کنید. یا برای کف پوش های اتاق خواب ، در این مکان انتخاب بسیار حساس تر است مکانی که شما در ان به استراحت و خواب می پردازید مقدار نور از اهمیت ویژه ای بر خوردار است. اگر در اتاق خواب از لمینت هایی با طیف رنگ تیره با رنگ بندی های تیره(مثلا بنفش تیره)دیگر مانند رو تختی ها و دیگر عناصر بهره ببرید فضایی ارام بخش را برای خود طراحی نموده اید.

نکته بعدی این است که بافت و طرح های موجود در لمینت تاثیر بسیاری در ظاهر ان دارد پیشنهاد می گردد از لمینت هایی که دارای گره های تکراری هستند بهره ببرید.

اگر انتخاب شما پارکت لمینت هایی که طیف رنگی خیلی تیره ای دارند است نگران نباشید شما می توانید به راحتی این طیف رنگ را هم به طراحی دکوراسیون داخلی خود اضافه کنید (حتی مشکی) اما توصیه می گردد اگر انتخاب شما این رنگ ها است بهتر است دیوار و سقف منزل ره به رنگ ه سفید یا رنگ روشن و ملایم در اورید تا فضا را کوچک و دلگیر نشان ندهد و ترکیب رنگی جذابی را برای خود به وجود اورید. اما گرد و غبار در این طیف رنگ بیشتر نمایان می گردد و نیازمند نظافت بیشتری است.

  • استفاده از پارکت لمینت های روشن

پارکت لمینت های رنگ روشن هم دارای معایب و مزایا خود است. از مزایای این طیف رنگ لمینت می توان به مقدار باز تاب نور بخصوص در ان اشاره نمود. بخصوص در فصل های سرد این طیف رنگ لمینت می تواند نور و روشنایی را افزایش دهد این امر برای منطقه ها کوهستانی مناسب و مفید است. کسانی هم که به طرح های تازه و سبک های مدرن علاقه مند هستند هم از این نوع کف پوش ها زیاد در بازسازی منزل خود استفاده می نمایند. استفاده از این نوع کف پوش های لمینت رنگ روشن می تواند فضایی روشن ، دلباز و جالبی را برای شما به ارمغان اورد.

پارکت لمینت های رنگ روشن گرد و خاک را کمتر نشان میدهد بنابر این بر خلاف پارکت لمینت های بسیار تیره و مشکی به نسبت کمتر نیاز به نظافت دارد.

منبع: هیرادانا

به "راهنمای انتخاب رنگ و طرح لمینت کف سایر مقالات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب رنگ و طرح لمینت کف سایر مقالات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید