می توانیم شاهد موتاسیون ایرانی کرونا هم باشیم

به گزارش وبلاگ فانتوپ، خبرنگاران/خوزستان سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با توجه به شدت سرایت ویروس در خوزستان، مراجعات به بیمارستان ها در واحد زمان نسبت به پیک های قبلی بیشتر شده و این مساله ما را تحت فشار قرار داده است.

می توانیم شاهد موتاسیون ایرانی کرونا هم باشیم

دکتر فرهاد سلطانی در گفت وگو با وبلاگ فانتوپ در خصوص شدت سرایت ویروس جهش یافته کرونا اظهار کرد: زمانی که شدت سرایت و تکثیر ویروسی زیاد می شود، جهش یا موتاسیون در آن اتفاق می افتد و این جهش، اجتناب ناپذیر است. این جهش ممکن است در هر کشوری رخ دهد و آنچه که در اهواز با آن روبرو هستیم سوش جهش یافته کرونا است.

وی افزود: آزمایش های میکروب شناسی اجرا شده روی ویروس کرونا نشان می دهد که سوش ویروس با آنچه در پیک های قبلی کرونا در خوزستان با آن روبرو بوده ایم، متفاوت است و شدت سرایت آن نیز بسیار بیشتر است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شرح داد: با توجه به این جهش به وجود آمده در ویروس، می توانیم شاهد موتاسیون ایرانی کرونا نیز باشیم و حتی ممکن است در ماه های آینده موتاسیون دیگری نیز ببینیم زیرا این مساله در ماهیت ویروس است که وقتی به شدت زیاد سرایت می کند و منتشر می شود، موتاسیون در آن رخ می دهد و شاید نام گذاری برای آن، چندان علمی نباشد.

سلطانی گفت: این جهش یا موتاسیون می تواند در ایران برای ویروس کرونا اتفاق بیافتد و شاهد سوش جدیدی برای کرونا باشیم.

وی افزود: با توجه به شدت سرایت ویروس در خوزستان، مراجعات به بیمارستان ها در واحد زمان نسبت به پیک های قبلی بیشتر شده است و این مساله ما را تحت فشار قرار داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "می توانیم شاهد موتاسیون ایرانی کرونا هم باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می توانیم شاهد موتاسیون ایرانی کرونا هم باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید