تصویب قطعنامه ای برای ممنوعیت فروش سلاح به عربستان و امارات

به گزارش وبلاگ فانتوپ، تهران (پانا) - مجلس اروپا قطعنامه ای را به تصویب رساند که خواستار ممنوعیت فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی است.

تصویب قطعنامه ای برای ممنوعیت فروش سلاح به عربستان و امارات

به گزارش العالم، مجلس اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به دلیل نقض حقوق بشر در یمن ممنوع کنند.

در این قطعنامه که به تصویب مجلس اروپا رسید اقدام آلمان در منع فروش سلاح به عربستان و اقدام امارات در اعمال تحریمی مشابه برای فروش سلاح به امارات و عربستان را یادآوری کرده است.

قانونگذاران اروپا خاطرنشان کرده اند اقدام برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ادامه دادن فروش سلاح به این دو کشور نقض موضع مشترک شورای اروپا به شمار می رود.

این قطعنامه علاوه بر این از تصمیم آمریکا برای متوقف کردن فروش سلاح به عربستان سعودی و معلق کردن انتقال جنگنده های اف 35 به امارات متحده عربی استقبال کرده است.

کنندگان مجلس اروپا به علاوه از اتحادیه اروپا و دولت های عضو آن خواسته اند از همه ابزارهای در دسترس برای پاسخگو کردن ناقضان حقوق بشر استفاده کنند. آنها همچنین خواستار اعمال تحریم های هدفمند علیه ناقضان حقوق بشر شده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تصویب قطعنامه ای برای ممنوعیت فروش سلاح به عربستان و امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب قطعنامه ای برای ممنوعیت فروش سلاح به عربستان و امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید