بهزیستی سمنان شرایط اشتغال 122 بهبودیافته از اعتیاد را فراهم کرد

به گزارش وبلاگ فانتوپ سمنان؛علیرضا ایزدپور روز پنجشنبه با اشاره به تشکیل پرونده اشتغال برای شهروندان بهبودیافته از اعتیاد در معاونت توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان ابراز داشت: 16 بهبودیافته دارای پرونده اشتغال هم در نوبت دریافت تسهیلات قرار دارند.

بهزیستی سمنان شرایط اشتغال 122 بهبودیافته از اعتیاد را فراهم کرد

وی اضافه کرد: بدون تردید مؤثرترین شیوه مقابله با اعتیاد، پیشگیری از مبتلا شدن به آن است. زیرا مادامی که فرد معتاد نشده و اراده اش را از دست نداده است می تواند مصونیت خود را از ابتلا به اعتیاد حفظ کند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: ارائه آموزش های صحیح و متناسب با ساختارهای موجود جامعه به اشکال و روش های مختلف، و افزایش آگاهی و بینش گروه های آسیب پذیر جامعه، به ویژه نوجوانان و جوانان، موجب سلامت بیشتر، و مواجهه بهتر با واقعیت های زندگی می گردد.

ایزدپور ادامه داد: 10 مرکز درمان اعتیاد سرپایی، 14 مرکز اقامتی میان مدت و یک مرکز سرپناه شبانه در استان سمنان به معتادان خدمت رسانی می نمایند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا مراکز میان مدت درمان اعتیاد استان به میزان نیمی از ظرفیت خود پذیرش داشتند اعلام کرد: یکهزار و 237 نفر سال 99 در مراکز اقامتی میان مدت استان پذیرش شدند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان اضافه کرد: مراکز سرپایی درمان اعتیاد یک نوع از مراکز خدمت رسان در حوزه اعتیاد است که در آن سم زدایی و درمان نگهدارنده با دارو به صورت روزانه انجام می گردد و خدمات پزشکی، پرستاری، مددکاری و روانشناسی به معتادها ارائه می گردد.

به گزارش ایرنا، سازمان بهزیستی بیش از 20 سال است که در تمامی طیف های پیشگیری اولیه، درمان، بازتوانی ، کاهش آسیب اعتیاد و حمایت های اجتماعی فعالیت دارد.

مراکز اقامتی میان مدت به مراکزی اطلاق می گردد که به وسیله اشخاص حقوقی (تشکل ها و سازمان های غیردولتی) در راستای اهداف سلامت و خدمات اجتماعی فعالیت می نمایند و در اساسنامه آن ها به فعالیتهای درمان، بازتوانی یا بهبودی اعتیاد اشاره شده است. این مراکز در زمینه درمان اعتیاد به شکل غیردارویی و پرهیزمدار، به مدت 21 الی 28 روز به معتادان مراجعه نماینده به صورت شبانه روزی خدمات ارائه می نمایند و این خدمات در صورت لزوم تا سه دوره تمدید می گردد.

مراکز سرپناه شبانه (شلتر) به منظور کاهش آسیب و برای اسکان شبانه معتادان با رفتار پرخطر و بی خانمان راه اندازی می گردد. ارائه خدمات کاهش آسیب اعتیاد در این واحدها به صورت آموزش تزریق سالم، توزیع بسته های بهداشتی، استحمام، توزیع یک وعده غذایی فراهم نمودن امکانات رفاهی و اقامت کوتاه مدت برای بیماران از خدمات این مراکز است

منبع: جام جم آنلاین

به "بهزیستی سمنان شرایط اشتغال 122 بهبودیافته از اعتیاد را فراهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهزیستی سمنان شرایط اشتغال 122 بهبودیافته از اعتیاد را فراهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید