امکان آنالیز مسائل فناوری اطلاعات با تشکیل کمیسیون ویژه در مجلس فراهم می گردد

به گزارش وبلاگ فانتوپ، مدیر عامل شرکت فناپ تلکام گفت: تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در مجلس شورای اسلامی می تواند امکان آنالیز مسائل مربوط به فناوری را به صورت مستقل فراهم کند.

امکان آنالیز مسائل فناوری اطلاعات با تشکیل کمیسیون ویژه در مجلس فراهم می گردد

صابر فیضی، مدیر عامل شرکت فناپ تلکام در گفت و گو با خبرنگار علمی و دانشگاهی وبلاگ فانتوپ، گفت: شاید قبلاً حرف زدن درباره اقتصاد دیجیتال کار سختی بود اما وقتی مساله کرونا در سطح دنیا رخ داد، اهمیت اقتصاد دیجیتال، ارتباطات و شبکه های مجازی برای همه روشن شد.

وی اضافه نمود: اگر ما در مجلس نتوانیم کمیسیونی داشته باشیم که همانند دولت یا شورای عالی فضای مجازی مسائل را پیگیری کند، در زمینه قانون گذاری مشکل خواهیم داشت.

فیضی مدیر عامل شرکت فناپ تلکام با اشاره به امضای نامه پیشنهادی برای تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: از قبل نیز مسائل ارتباطات در کمیسیون صنایع مطرح و مورد بحث قرار می گرفت. اما بیشتر مباحث این کمیسیون به فراوری فیزیکی و معادن اختصاص می یافت و مسائل ارتباطات در حاشیه قرار می گرفت.

تشکیل کمیسیون فناوری در مجلس امکان آنالیز مستقل مسائل مربوط به فناوری را فراهم می نماید

وی تاکید نمود: اگر کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال بتواند تشکیل گردد، امکان آنالیز مسائل مربوط به فناوری به صورت مستقل فراهم می گردد.

به گفته وی، با تشکیل این کمیسیون، مجلس شورای اسلامی می تواند نسبت به تمام مسائل ویژه اقتصاد دیجیتال بیشتر اندیشه کند و قوانین را به موقع وضع کند. البته قوانین و مقرراتی مصوب شده است اما تشکیل این کمیسیون می تواند نظارت ها را برای اجرای قوانین بیشتر کند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "امکان آنالیز مسائل فناوری اطلاعات با تشکیل کمیسیون ویژه در مجلس فراهم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان آنالیز مسائل فناوری اطلاعات با تشکیل کمیسیون ویژه در مجلس فراهم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید