اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان و خانواده در منطقه 3

به گزارش وبلاگ فانتوپ، اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان و خانواده در قالب پروژه های کوچک مقیاس محله ای منطقه 3 برگزار گردید.

اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان و خانواده در منطقه 3

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی گفت: در گام نخست این طرح، فضاهای ناامن و بی دفاع شهری از دیدگاه زنان محلات با حضور زنان مدیران محلات، مدیران اجتماعی و تسهیلگر اداره بانوان این منطقه، شناسایی و روی نقشه نواحی ششگانه جانمایی شد تا بوسیله پژوهشگران ارزیابی گردد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3، به استفاده از روش گروه تمرکز یا Focus Group در این طرح اشاره نمود و گفت: آنچه در اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان و خانواده اهمیت دارد استفاده از دیدگاه ها و پیشنهادات بانوان، ظرفیت شورایاران و تسهیل گران خبره محلات است.

او اضافه نمود: علاوه بر بحث قانون که اصلاح آن در حوزه آزار و خشونت الزامی است، آموزش و فرهنگ سازی زیرساختی است که می تواند قانون را برای ما نهادینه کند همچون آن چه در بستن کمربند خودرو تاثیر گذار بود.

کمالی نسب اضافه نمود: در مطالعات شهری فضاهای عمومی همیشه به شکل بستری اجتماعی هستند که عموم شهروندان از آنها استفاده می نمایند؛ بنابراین، این فضاها در صورت امن بودن، گذشته از آنکه آرامش را برای مردم شهر به ارمغان می آورند، مقدار تعاملات و فعالیت های اجتماعی ساکنان را افزایش می دهند و درنهایت، احساس مطلوب بودن و رضایت را هم در شهروندان تقویت می نمایند.

مطالعات فراوانی نشان داده است که نقش کالبدی شهر (برنامه ریزی و طراحی شهری) در پیشگیری از جرائم و کاهش آنها بسیار اهمیت دارد و باید به مفاهیم، اصول، پارادایم ها و استراتژی های مربوط به آن توجه کرد. این رویکرد طراحی کارآمد و بهینه محیط مصنوع برای کاهش جرائم شهری محسوب می گردد و در بهبود کیفیت زندگی و افزایش رضایتمندی شهروندان به طور شایسته ای تأثیر دارد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان و خانواده در منطقه 3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان و خانواده در منطقه 3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید