شروع سال تحصیلی نو از سوم مهر با حضور رئیس جمهور

به گزارش وبلاگ فانتوپ، تهران (پانا) - سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد آینده نظام در اختیار دانش آموزان به ویژه دانش آموزان تشکل های دانش آموزی است.

شروع سال تحصیلی نو از سوم مهر با حضور رئیس جمهور

علیرضا کاظمی در افتتاحیه سومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه آینده نظام در اختیار دانش آموزان به ویژه دانش آموزان تشکل های دانش آموزی است اظهار کرد: نقطه عزیمت هر نظام برای دستیابی به اهداف و آرمان ها خود نظام تعلیم و تربیت آن کشور است. قطار توسعه هر اقدام پایداری از ایستگاه بزرگ تعلیم و تربیت می گذرد و هر نظامی که به این صندلی رفیع کم توجهی کند به همان اندازه آسیب می بیند.

وی در ادامه اندازه موفقیت را در اندازه توجه به این دستگاه بزرگ دانست و اضافه نمود: نقش آموزش و پرورش و نظام یادگیری هم در این راستا بالاست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دوری از فضای تعلیم و تربیت آسیب های بسیاری همراه داشته است گفت: افت کیفیت آموزشی و فقر یادگیری از جمله این آسیب هاست که در دوران کرونا برای دانش آموزان ایجاد شده است. بعلاوه محرومیت بیش از یک و نیم میلیارد دانش آموز در دوران کرونا آسیب ها را جدی تر کرد.

سیاست ریاست جمهوری و ستاد ملی مقابله با کرونا ضرورت بازگشایی مدارس است که در دستور کار نهاده شد

وی با بیان اینکه باید به سمت شروع سال تحصیلی پیش رفت، یادآور شد: اکنون در بیش از 100 کشور آموزش حضوری، 70 درصد ترکیبی حضوری و مجازی و تعدادی محدود مجازی صورت می گیرد.

کاظمی خاطر نشان کرد: سیاست ریاست جمهوری و ستاد ملی مقابله با کرونا ضرورت بازگشایی مدارس است که در دستور کار نهاده شد. زمینه حضور تدریجی و کم دغدغه دانش آموزان فراهم شده و به مدیران مدارس به زودی ابلاغ می گردد.

سرپرست آموزش و پرورش اظهار کرد: سال تحصیلی نو با حضور ریاست جمهوری در روز سوم مهر زنگ مدارس با یاری معلمان، اولیا به صدا در می آید و راستا بازگشایی در یک فرآیند تدریجی انجام می گردد.

حفظ سلامت دانش آموزان خط قرمز ماست

وی ادامه داد: در این عرصه مهم باید امروز کشور زمینه بازگشایی را برای خدمت به کشور فراهم کنیم. هیچ چیز نباید در مقابل سلامت دانش آموزان قرار گیرد و حفظ سلامت آنها خط قرمز ماست.

سرپرست آموزش و پرورش اضافه نمود: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان می تواند نقش مهمی در ترغیب و قانع کردن جامعه برای عادی سازی بازگشایی مدارس داشته باشد. بازگشایی مدارس یکی از مهم ترین ماموریت کشور محسوب می گردد.

کاظمی خاطر نشان کرد: اولین ماموریت نظام بازگشایی مدارس است که به اسم استراتژی اصلی مورد توجه نهاده شده است. شروع سال تحصیلی از اول مهر و بازگشایی با رویکرد تدریجی و حفظ سلامتی دانش آموزان پس از آن دنبال می گردد.

سهم منابع انسانی در کشورهای پیشرفته به علت توجه به نظام تعلیم و تربیت پیشرفته است

وی در ادامه با بیان اینکه صندلی تشکل ها بویژه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت بسیار است، گفت: این کنگره در شروع سال تحصیلی و آستانه بازگشایی مدارس شکل گرفته است، دستاوردهای اجتماعی، سیاسی، علمی و فرهنگی در کشور به نظام تعلیم و تربیت وابسته است، سهم منابع انسانی در کشورهای پیشرفته به علت توجه به نظام تعلیم و تربیت پیشرفته است، در کشور راه زیادی برای کشف و پرورش سرمایه های کشور داریم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در نظام تعلیم و تربیت همه آرزوهای مردم و رهبری در سند تحول تجلی پیدا نموده و به اسم میثاق ملی در دستور کار است. نقطه مشترک ما و شرکا در همه ابعاد همین اهداف سند است، دستیابی به حیات طیبه براساس سند تربیت چند ساحتی مورد توجه است.

در کنار تمرکز بر دانش باید موقعیت های یاددهنده تربیتی را فراهم کنیم

کاظمی با بیان اینکه براساس اهداف سند احتیاج به انسان متعادل و متوازن در همه ساحت ها داریم، اضافه نمود: برای داشتن دانش آموزان در تراز سند براساس سند تکوین و تعالی فرد است، سند راستا را هم به ما نشان داده است، در هرکدام از این ساحت ها در کنار تمرکز بر دانش باید موقعیت های یاددهنده تربیتی را فراهم کنیم.

سرپرست آموزش و پرورش گفت: بزرگترین مشکل نظام تعلیم و تربیت این است که در راستا صرفا آموزشی حرکت می کنیم، تشکل های دانش آموزی بالاترین فرصت های تربیتی را فراهم می نمایند نزدیک ترین و موثرترین راه دستیابی به اهداف سند نقش پذیری دانش آموزی است.

به گفته کاظمی، در میان تشکل های دانش آموزی در همه ابعاد، اتحادیه انجمن به لحاظ سابقه جهادی در تاریخ انقلاب یقینا برای حفظ آرمان و ارزش های انقلاب و توسعه و فرهنگ ارزش های ملی در خط مقدم واقع شده است. اتحادیه به تحقق اهداف فرهنگی و تربیتی یاری می نماید به همین علت حمایت های حداکثری لازم برای این تشکل را انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شروع سال تحصیلی نو از سوم مهر با حضور رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع سال تحصیلی نو از سوم مهر با حضور رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید